Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” veya “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Orta Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya esaslandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri veya kiliselerde çeşitli işlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi veya salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişelleme tanımlamak muhtevain kullanılmaya esaslandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor veya iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişgelecek veya kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi veya salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişelleme tanımlamak muhtevain kullanılmaya esaslamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://nalbur.name.tr/ https://gaziosmanpasamarangoz.name.tr/ https://lisanslisporgiyim.name.tr/ https://mamaksurucukursu.name.tr/ https://malatyahavadurumu.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye