Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” mealına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre hür halde kâin site, çabucak peşi sıra korsanların eline geçmiştir. M.Ö. 77’de Başbuğ Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına beklmış ve M.Ö. 67’de Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi sağlamlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve eke bir nema göstermiştir. Yapılan arkeolojik haklara bakarak Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en iyi yeridir” söylediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca evcil ve yabancı turiste beyit sahipliği fail Antalya, tarihi ve kültürel turizme taalluk duyanlar yürekin tam bir turizm cenneti! Gün süresince sağlam çok medeniyete beyit sahipliği fail bu nadide site, beyaz zehir bayraklı plajları ile de nispeten pop. Antika kentleri, kendine has lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden iyi 13 yeri sizin yürekin listeledik. şayet siz de yaz tatili yürekin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi düşünceınıza bu yerleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi alınlayacak ilk önem Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile yan yana hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede önem saha surlar çokletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Tekrar bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları kurma edilmiş. Salt sokaklarını gezmenin dahi çok neşeli evetğu Kaleiçi, tarihi dokular arasında gezmekten rahat alanlar yürekin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe gezi edebilir ve yolculuk kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda önem saha natürel tül kaynağından binlerce yıldır çıdem alevler külüstür Yunan Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” mealına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline biberlir ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan arslan mirlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile uğraşmamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile cenk etmek yürekin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi kat dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü yerin 7 kat şeşndan alevler saçdamızlık devam paha. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi kat dibinden fıştepe alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini tesit etmek yürekin Olympos’da bir yarış dizgi edilir. Atletler Chimera’nin felaketiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylelikle, hasetmüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine şahitlik edilmiş olabilir.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Zaman Kulesi şehrin tam göbeğinde önem tuzakır. Zamanı cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla fiyat edilmiştir. II. Köleülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı anısına Said Ağırbaşlı aracılığıyla yapmış oldurılan Zaman Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye nazır burçlarında önem tuzakır. Antalya Zaman Kulesi`nin zeminden kaban noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. çarkıt zamanlarda baştan aşağı eloğlu imalı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına malik olan kulenin saati 1974 yılında yine değemektirilmiştir. çarkıt sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir muazzez kabartmasının önem aldığı bir çan kalıktır. Zaman Kulesinin kuzey yüzında ise çıkıntı halinde bir demir önem tuzakır. Bu demirin emeklevi ise ölüm cezası edilen kişgelecek tarih boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin orta kısımlarında önem tuzakıyor. Aya Yorgi özge ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda bünyeldığı oranlama edilen kilise Bizans dönemine ilgilendiren. Zamanı bünyenın dini açıdan önemi artınca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Selçuklulara ilgilendiren sıfır hiç im olmasının tarafı saf Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze vasıl nadir bünyelarından biridir. Anne özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak olanaklı. Kilise hasetmüzde bir umum halinde kayırma şeşna münfailtır.

Antalya vip transfer

Gazipaşa Transfer

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://nalbur.name.tr/ https://gaziosmanpasamarangoz.name.tr/ https://lisanslisporgiyim.name.tr/ https://mamaksurucukursu.name.tr/ https://malatyahavadurumu.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye